Podsumowanie 2 etapu Konkursu WOR edycja 2023
Dnia 30 listopada w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Piasecznie odbył się II etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wyłonienie trzech najlepszych uczniów, którzy w pierwszym etapie wykazali się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych. Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej szkole zawodowej.
Dla laureatów konkursu wręczone zostały atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio nagrody rzeczowe o wartości 2000, 1500 i 1000 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu, wręczone zostały nagrody pocieszenia o łącznej wartości 3500 zł.
Zwycięzcy konkursu „WOR” edycja 2023:
- I miejsce (34 na 35 punktów): Hanna Wieczorkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego “Zośki” w Piasecznie
- II miejsce (31 na 35 punktów): Antoni Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie
- III miejsce (30 na 35 punktów): Maja Tchórz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego “Zośki” w Piasecznie
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wasza wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że ta nagroda będzie dla Was dodatkowym motywatorem do dalszego rozwoju w dziedzinie rzemiosła. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pasji konkurs stał się wyjątkowym oraz corocznym wydarzeniem, które promuje wiedzę i umiejętności w dziedzinie rzemiosła. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu i dalsze wspólne działania na rzecz rozwoju rzemiosła.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia oraz materiały z Konkursu:
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Narodowemu Instytutowi Wolności za udzielenie wsparcia finansowego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. To dzięki tej hojnej dotacji, nasz Konkurs „Wiedza o Rzemiośle” mógł stać się możliwy i zyskać jeszcze większe znaczenie dla edukacji rzemieślniczej. Program ten stanowi ważny element wsparcia dla rozwoju rzemiosła, promując innowacje, przedsiębiorczość oraz nowoczesne podejście do tradycji rzemieślniczych. Program ten skierowany jest do organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.