Specjalistyczne szkolenia zawodowe

W listopadzie br. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Piasecznie odbyły się szkolenia dla uczniów szkół branżowych uczących się zawodu fryzjerskiego i mechaniki pojazdowej.

W dniach 8, 9 listopada 2023 r. odbyło się szkolenie fryzjerskie – Strzyżenie damskie technikami: linia, gradacja z technikami modelowania włosów. Celem ogólnym szkolenia było poszerzenie wiedzy i podniesienie umiejętności osób, uczących się zawodu fryzjera w zakresie wykonania profesjonalnej usługi strzyżenia damskiego i stylizacji włosów. Zajęcia podzielone na część teoretyczno-pokazową i techniczną . Część praktyczna polegała na odpracowaniu przez uczestników na modelkach/główkach treningowych technik, zaprezentowanych podczas części teoretycznej. Odbyte szkolenie daje możliwość poszerzenia technik fryzjerskich i nauki projektowania fryzur, podniesieniem swoich umiejętności, ulepszeniem warsztatu oraz zapoznaniem z technikami strzyżeń i modelowania włosów.

W dniach 27, 28 listopada 2023r. odbyło się szkolenie dla młodzieży uczącej się w branży mechaniki pojazdowej, z zakresu klimatyzacji w pojazdach osobowych, ciężarowych oraz rolniczych i budowlanych tj. budowa układu klimatyzacji, prawidłowej diagnostyki układu, najczęstsze usterki układu A/C obowiązujące przepisy prawa, obowiązki mechanika układów klimatyzacji. Szkolenie w formule teoria i praktyka. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma uprawnienie o nazwie: Zaświadczenie o odbyciu szkolenia z zakresu F-gazów. Pozwalające mu na obsługę układów klimatyzacji w pojazdach do 3,5 tony w przyszłości zawodowej.

Zdjęcia ze szkoleń:

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom szkoleń, wasze zaangażowanie i determinacja są godne uznania. Gratulujemy Wam ukończenia szkoleń oraz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Jesteście nie tylko częścią naszej społeczności rzemieślniczej, ale także dowodem na to, że edukacja i rozwój zawodowy są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Życzymy Wam owocnej pracy, dalszego rozwoju zawodowego i wielu sukcesów w Waszych dziedzinach.

Szkolenia zostały przeprowadzone w ramach zadania publicznego „ROZWÓJ I PROMOCJA KSZTAŁCENIA DUALNEGO W RZEMIOŚLE” SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI- CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POLSKI INKUBATOR RZEMIOSŁA NA LATA 2021 -2030.

Skip to content