Spotkanie laureatów konkursu plastycznego

Dnia 30 listopada 2023 r. odbyło się niezwykłe wydarzenie w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Piasecznie – spotkanie laureatów konkursu plastycznego „Zawody Rzemieślnicze”. Inicjatywa ta była częścią projektu „Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle”, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030”. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu, następnie wręczono dyplomy, wyróżnienia oraz atrakcyjne nagrody.

Na konkurs wpłynęło aż 114 prac, a każda z nich okazała się nie tylko piękna, ale również wyjątkowa w swoim rodzaju. To niezwykłe doświadczenie, świadectwo kreatywności i pasji uczestników, której nie sposób nie docenić. Niepowtarzalny charakter naszego konkursu był kształtowany przez wyjątkowych sędziów, którzy z pełnym zaangażowaniem poświęcili się ocenie i wybieraniu najbardziej wybitnych prac. Jury w składzie: Agata Kucharska-Paczko (nauczyciel), Aneta Halibożek-Małecka (nauczyciel), Ewa Szymanowska, Bożena Długołęcka -Kaczmarska, Wiesława Mariak (przedstawiciele Cechu) postanowiło przyznać:

w kategorii klas I – II:

 • I miejsce: Magda OSTRZYNIEWSKA – Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Chylicach
 • II miejsce: Liliana CURAJ – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie
 • III miejsce: Mikołaj SKRZYPKOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie

w kategorii klas III – IV:

 • I miejsce: Róża WOCIAL – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie
 • II miejsce: Zofia FURTAK – Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Chylicach
 • III miejsce: Krzysztof ŁUCZAK – Szkoła Podstawowa im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie

oraz wyróżnić prace:

 • Adama MĘCINY, Kaliny MALCZEWSKIEJ, Natalii SERZYSKO ze Szkoły Podstawowej nr 2
  Im.Ewy Krauze w Piasecznie
 • Alicji WARMIAK, Martyny BADURSKIEJ, Zuzanny KUCHARSKIEJ ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie
 • Natalii JUREK, Teodora ŻAK ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piasecznie
 • Amelii GĄSOWSKIEJ ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”
  w Piasecznie
 • Oli TURSKIEJ, Michała LENART ze Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego
  w Chylicach
 • Aleksandry IDZIKOWSKIEJ ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piasecznie

Gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dziękujemy Wam za te niezwykłe chwile, za Waszą twórczość, za Waszą pasję! Jesteście prawdziwymi mistrzami sztuki. Konkurs stał się nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim inspiracją do odkrywania piękna rzemiosła. Wasze prace przemawiają o Waszych unikalnych talentach, a to, co stworzyliście, pozostanie niezapomnianym śladem w historii naszego Cechu. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie, które pozwoliło młodym twórcom rozwijać swoje umiejętności i odkrywać radość tworzenia.

GALERIA ZDJĘĆ / PRACE KONKURSOWE:

ZDJĘCIA Z UROCZYSTEGO PODSUMOWANIA ORAZ ROZDANIA NAGRÓD:

Z dumą ogłaszamy, że ze wszystkich tych unikalnych dzieł stworzyliśmy „mini galerię” w holu naszego Cechu. Prace, pełne indywidualności, kreatywności i wyobraźni, tworzą niepowtarzalne doświadczenie wizualne dla każdego odwiedzającego. Od malutkich artystów klas I–II po utalentowanych uczniów klas III–IV, każdy uczestnik wnosił coś wyjątkowego do naszego konkursu. Widok tych prac w „mini galerii” jest nie tylko okazją do zachwytu nad talentem młodych artystów, ale także szansą na refleksję nad bogactwem rzemiosła i zawodów rzemieślniczych.

Konkurs plastyczny realizowany jest w związku z realizacją projektu „Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle” sfinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Skip to content